od 20 do 21 kwietnia

ROZLICZ SWÓJ PIT W CITY POINT

Już po raz trzeci w City Point będzie można bezpłatnie rozliczyć swój PIT, bez konieczności późniejszej wizyty w Urzędzie Skarbowym.

Tradycyjnie pod koniec kwietnia centrum handlowo-rozrywkowe City Point w Tychach zaprasza wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z pomocy w rozliczeniu zeznania podatkowego od osób fizycznych PIT, a jednocześnie przekazać 1 proc. swojego podatku na organizacje pożytku publicznego.

W tym roku zeznania podatkowe wypełnią za Państwa wolontariusze Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach, Fundacji Śląskiego Hospicjum Domowego dla Dzieci „Świetlikowo” w Tychach Jaroszowicach oraz Fundacji „Stonoga” w Mikołowie pod czujnym okiem specjalisty z Biura Rachunkowego „Fidelis” Katarzyna Żołna-Ryguła.

Wypełniony elektroniczne PIT zostanie wysłany do Urzędu Skarbowego, a podatnik otrzyma formularz UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru). Aby wysłać PIT elektroniczne potrzebna będzie kwota przychodu podatnika za rok 2016.

Będziemy nie tylko rozliczać, ale też zachęcać do przekazywania 1 proc. na cele charytatywne. Wśród proponowanych organizacji pożytku publicznego znalazło się Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach, a także Fundacja Śląskie Hospicjum Domowe dla Dzieci „Świetlikowo” i Fundacja Stonoga. Każdy więc będzie miał nie tylko możliwość bezpłatnego rozliczenia się, ale też wsparcia najbardziej potrzebujących.

Akcja odbędzie się 20–21 kwietnia w godz. 10.00–16.00.

W tym czasie w City Point będą też dyżurować dziennikarze z dwutygodnika „Nowe Info”.

Każdy więc, kto chciałby podzielić się swoją opinią na temat Tychów lub po prostu rozliczyć swój PIT, powinien pod koniec kwietnia pojawić się w City Point. To jedyna tego typu akcja w okolicy – warto skorzystać.